top of page

Czy „Trollpikken” znowu runie?

Zaktualizowano: 1 lut 2019

Stavanger KaftanBlady nyheter 12.04.2018


Czy „Trollpikken” znowu runie? Położna w pobliżu Egersund, popularna atrakcja turystyczna „Trollpikken” , już raz stała się atakiem wandalizmu. Dokładnie rok temu, komuna Egersund w dystrykcie Rogaland, na łamach massmediów, starała się wypromować, mało dotąd znaną atrakcję turystyczną „Trollpikken” (kutas Trolla). Lokalni włodarze, mieli nadzieję, że skała w kształcie penisa Trolla, stanie się kolejnym miejscem, masowo odwiedzanym przez turystów, nie mniej popularnym niż „Trolltunga” (Język Trolla). Tym bardziej przykrym zaskoczeniem, był akt wandalizmu, w wyniku którego, „Tollpikien” praktycznie przestał istnieć. Wszystkie lokalne gazety, na swoich łamach, publikowały fotografie oberwanego penisa trolla, zalegającego u stup skały z której uprzednio wystawał. Jak się później okazało, tego niezaprzeczalnie nagannego czynu, dokonali anonimowi członkowie lokalnej wspólnoty wyznaniowej, znanej z pewnych niecodziennych praktyk religijnych.

Na szczęście, dość szybko znaleźli się sponsorzy, którzy wraz z ekipą wolontariuszy, sprawili że „Trollpikken” znowu sterczy. Wciąż jednak istnieją poważne obawy, związane z przyszłością tego, jak się okazuje kontrowersyjnego, tworu Norweskiej przyrody. Nie dla wszystkich jest naturalna, ta swoista skalna erekcja, i wielu mieszkańców okolic Egersund, szczególnie wyczulonych na kwestie dotyczące moralności, przygląda się niechętnym okiem, wciąż rosnącej popularności Penisa Trolla.

Spieszmy się zatem zobaczyć ten wybryk natury, póki jeszcze sterczy.


O tych i innych trudnościach z jakimi boryka się Norweska turystyka, będzie informować po opróżnieniu kolejnej butelki whiskey, co zapewne nastąpi niebawem.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page