top of page

Kto z was nie lubi norweskiej czekolady? Czekolada Freja

Zaktualizowano: 5 lut 2023Kto z was nie lubi norweskiej czekolady? Czekolada Freja, o wielu zniewalających smakach, czy zdarzało się wam nadużywać tego rarytasu? A może, robicie to nagminnie i nie zamierzacie przestać? Pozwólcie zatem, że odkryję przed wami tajemnicę a zarazem przyczynę tego stanu rzeczy.

Freja, dawniej Freya albo też Frøya, taką właśnie nazwę, przyjęła fabryka czekolady w Oslo. Jeżeli chociaż trochę interesujecie się mitologią Nordycką, musieliście zwrócić uwagę na boginię o imieniu Freya.

Freya, należała do starszej dynastii bogów Asgardzkich (jedna z mitycznych krain zamieszkiwana przez bogów). Była ona boginią sprzyjającą magii, miłości i płodności!! Uważana za najpiękniejszą z bogiń, do której lgnęli wszyscy inni bogowie w Asgardzie, czując emanujące z niej szczęście. Mówi się, że wszędzie gdzie pojawiała się Freya, zawsze wzbudzała pożądanie, szczególnie wśród olbrzymów i bogów, ale także wśród ludzi. Od jej imienia, w językach germańskich, pochodzi też nazwa piątego dnia tygodnia Freitag – w niemieckim, czy Friday w angielskim, co oznacza po prostu „dzień Frei”. Jeżeli dodam, że przy stole wojowników Valhalli, Freya zajmowała miejsce u boku Odyna, nie będzie zaskoczeniem, że boginię tę czczono w Skandynawii aż do XIII wieku. Aura tej zmysłowo pięknej, pół nagiej kobiety bogini, o krągłych piersiach, długich włosach i łagodnie dumnym obliczu, unosi się dzisiaj nad pełnymi czekolady, kadziami fabryki Freia w Oslo.

Wkładając do ust chociaż jedną kostkę tej aksamitnie delikatnej czekolady, pozwól by wolno rozpuszczała się w twoich ustach, niech dotrze do każdego kubka smakowego na języku, zarówno tych na jego czubku, jak i tych najgłębiej położonych. Niech smak ten, wypełni całkowicie twoje usta, uruchamiając w mózgu endorfinową burzę. Ci z was, którzy uczynią ten rytuał w dzień Frei, czyli w piątek, muszą mieć świadomość konsekwencji tego czynu. Bowiem czekolada Freja spożywana w piątek, sprawia że kobiety stają się boskie, mężczyźni magicznie piękni, a wszystkich otacza miłosna mgła pożądania.


Stavanger KaftanBlady nyheter 28.05.2018


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page