top of page

Wybuchły mi kwarki w głowie

#kaftanblady

Stavanger KaftanBlady 02.02.2021

http://Kaftanblady.com


Wróciłem z pracy z głową pełną „elektronicznych” myśli. Jakieś myślowe „perpetuum mobile”, samonapędzający ciąg konsekwentnie logicznego rozumowania o problemie, z którym borykam się w pracy.


Czy wiecie, że struktura współczesnego mikroprocesora, to nanotechnologiczny cud?

Pomyślcie tylko, że procesory w waszych smartfonach, wykonane są z dokładnością dochodzącą do pojedynczych atomów. To oznacza, że człowiek opanował zdolność manipulowania materią na poziomie atomowym. Mniejszego procesora już się fizycznie nie da zrobić, można je tylko składać w coś w rodzaju wielowarstwowej kanapki.


Produkcja mikroprocesorów bazuje na kwarcowych monokryształach, których metodę produkcji z krzemionkowego piasku, opracował w 1916 roku nasz rodak Jan Czochralski.


Pozwólcie, że zabiorę Was nieco głębiej w mikroświat waszego smartfona czy komputera. Zejdziemy do poziomu jądra atomu, które jak się okazuje nie jest jednorodne, gdyż składa się z Kwarków. W jądrze atomu siedzą kwarki, poskładane w pary, kwarki i antykwarki, i tworzą strukturę niepodzielną zwaną „Hadronem”.

Kwarki opisuje się już liczbami kwantowymi. Tak wiem, lubicie mechanikę kwantową, ale ja nie chcę brnąć w to zbyt głęboko (nie znam się na tym aż tak dobrze). Wystarczy, że powiem, iż jedną z liczb kwantowych określających Kwarki jest „zapach”. I tak kwarkom nadano nazwy – Prawdziwy, Powabny, Dziwny i Piękny. Prawda, że milutko?


Teraz pomyślcie, że absolutnie wszystko co nas otacza a także i my sami, to struktury poskładanych ze sobą atomów, z których każdy zawiera pary „pachnących” Kwarków. To świat Dziwny, Prawdziwy, Piękny i Powabny, wiecznie wirujący w kwantowym splątaniu, a my postrzegamy to, jako stabilna materia.


I tak dochodzę do sedna tego, co przyszło mi do głowy, w konsekwencji dzisiejszego myślotoku.


Otóż gdy tak sobie kombinowałem przemierzając intelektem subatomowe przestrzenie Dziwnych i Powabnych kwarków, aż po mierzone w miliardach lat świetlnych odległości gwiazdowe, dochodzę do wniosku, że owszem Kopernik udowodnił a Galileusz potwierdził prawdę Heliocentryzmu, ja jednak dodam, iż wszystkie słońca i ich planety, wszelkie galaktyki, zbiory galaktyk czy gwiazdozbiory, wszystko to kręci się wokół Twojego i mojego serca, które nadaje sens wszystkiemu obdarowując Miłością.


Każdy kwant, kwark, elektron, cząsteczka, planeta, gwiazda, kosmos cały jest tylko po to, byś mógł podnieść głowę i zachwycić się dając wszystkiemu zakochanie. Zatem zrób to, otwórz oczy i pozwól proszę, by zabłysły w nich gwiazdy, zawirowały wokół pod dyktando tej wszechpotężnej mocy Miłości którą nosisz w sercu. Gdyż tak jak Ty zachwycisz się wszystkim, tak Wszystko zachwyci się Tobą, widząc światło bezgranicznego zakochania.

Zrób to teraz.


Stavanger KaftanBlady 02.02.2021

http://Kaftanblady.com
30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page