top of page

Wiedźma z pilotem, czyli rzecz o guziczku.

Zaktualizowano: 4 lut 2023


Wiedźma siedziała tuż obok mnie obracając w dłoniach pilot do odtwarzacza muzyki. Była skupiona, lecz niewyciszona, rozsiewając tysiące szeptów wewnętrznej konwersacji.


-Piloty to samo zło i niedobro.


Uniosła w górę rękę trzymającą pilot tak, że mogłem widzieć smukłość jej dłoni i wskazujący palec ułożony na przyciski „Play”.


-Czymże sobie zasłużył ten nieszczęsny pilot, na taką wiedźmową nieprzychylność?

-Tym, że posiada za dużo guziczków. Jesteś takim genialnym Magiem, zbuduj mi proszę pilot z jednym guziczkiem do wszystkiego.

-Nie potrzebujesz takiego pilota Wiedźmowa królowo. Wszystkie wszechświaty tylko czekają na jeden Twój gest, by się stać w mgnieniu oka. Jeden szept, jedna myśl, jedna czysta intencja wystarczy, a całe oceany energii podążą za Tobą w niepohamowanej woli tworzenia. Wystarczy, że mrugniesz a zapala się nowa gwiazda, bierzesz oddech i tworzą się nowe galaktyki, a gdy zasypiasz wszystko to przysiada miękko tuż obok Twojej poduszki w oczekiwaniu na przebudzenie.

-Jestem taka?


Wcisnęła przycisk „play”, odłożyła pilot i skłoniła głowę na moim ramieniu. Przestrzeń nasiąkła muzyczną treścią kompozycji Vangelisa „Horizon”.


-Lubię rytm tego utworu, ciekawe, że akurat ten utwór wybrałaś.

-Nie wybrałam, po prostu pogubiłam się w guziczkach i wcisnęłam „play”, a on się już sam zagrał.


Objąłem ją ramieniem, czując wiedźmowy uspokojony rytm.


-Wszystko ma swój puls, swoje falowanie, jak księżycowe cykle, oceaniczne przypływy i odpływy, kosmiczne pulsary, pory roku i twoje Wiedźmowe oddychanie. I potężny rytm zjednoczonych w tantrze kochanków, pulsujący jak fala życiowego przypływu.

-Masz rację Magu. Nie potrzebuję pilota z jednym guziczkiem.

Wtuliła się we mnie jeszcze bardziej i uroniła stróżkę pomarańczowych świetlistych łez szczęśliwego spokoju.


Stavanger KaftanBlady 11.13.2020
24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page