top of page

O kurzu dorosłościMyślę, że każdy z nas będąc dzieckiem słuchał bajek opowiadanych przez mamę, babcię czy starszą siostrę. Pamiętacie to prawda? Macie wciąż w pamięci echo tych słów i uczuć, które rodziły się w waszych sercach, gdy z uwagą pochłanialiście każde słowo słuchanej opowieści.

Dziecięca wyobraźnia składała obrazy z pochwyconych słów materializując bajkowy świat, do którego wkraczaliście niemal fizycznie, czując jego materię.

Chatkę Baby Jagi, zbudowanej z piernika, stojącej w samym środku gęstego lasu…

Chatkę Puchatka i ogon Kłapouchego…

Dolinę Muminków i Włóczykija..

Każdy ma swoją ulubioną historię, do której chętnie wracał i w której jego wyobraźnia pozwalała sobie na wyjątkowo udane kreacje, tworząc radość, stając się inspiracją do tworzenia kredkowych rysunków, czy plastelinowych figurek.

Czy wraz z nadejściem dorosłości, wyobraźnia przestaje działać?

Czy ten mały Ty, słuchający ongi dziadkowej historyjki o „Siedmiomilowych butach”, zniknął w mglistej przeszłości?

Czy ta mała dziewczynka z warkoczykami rysująca księżniczki na wszystkich możliwych kartkach, pamięta jeszcze, co stało się z Kopciuszkiem?

Czy po prostu z biegiem lat, zagarnęliśmy do naszych serc bagaż doświadczeń, które uziemiły naszą wyobraźnię czyniąc ją nielotem, przybijając gwoździem smutku do realnego świata polityki, ekonomii i religijnych lęków o prawość myśli?

Jeśli tak, to ja chcę Wam powiedzieć dziś, że przyszedł czas by otrzepać nasze serca z kurzu doświadczeń. Przywrócić dziecięcy blask naszym oczom, tak by dusza mogła wtargnąć w tę „szarą” rzeczywistość, z mocą dziecięcej kreacji.

Możesz powołać do życia Maga, możesz stać się nim natychmiast, jeśli tylko zechcesz i zacząć wprawiać świat w zdumienie kolorami swojej magii.

Możesz ustawić swój Wiedźmowy kociołek na kuchence, i uwarzyć napar Miłosnego zachwytu, którego już sam aromat wywoła pragnienie kochania u tych, którzy już zapomnieli, że mogą.

Możesz założyć wygodne „buty siedmiomilowe”, i przejść się tylko chwilkę do szczęścia i z powrotem, bo w końcu, kto może Ci tego zabronić?

Spróbuj proszę. Jutro i tak będziesz znowu szedł do pracy jak co dzień, ale w Twoim sercu będzie już brzmieć nowa formuła zaklęcia, którą Ty Magu ułożyłeś sobie dzisiaj „Kocham życie”.

Stavanger KaftanBlady 25.08.202037 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Bardzo dziękuję ❤️

Like
bottom of page