top of page

Siła mojego istnienia, czyli obfitość samowystarczalności

Wiele osób uważa, że samowystarczalność polega na samotności, ale tak nie jest, a samotność samowystarczalnych jest radykalnie inna od samotności tych, którzy nie potrafią polegać na sobie.


Polegać na sobie !!


Samowystarczalność to część mojej dorosłości, w której żyjąc własne życie wchodzę w świadomą wymianę ze światem. Ja nazwałem to sobie - formą wzajemności.

Każdy Człowiek jest integralną częścią potężnej natury, a zatem w istocie nie różni się od wszystkich innych bytów w których płynie życie. W końcu wszelkie życie wypływa z jednego ŹRÓDŁA.


Energia życia nigdy nie jest "sama". Trwa ona odwiecznie w synergicznym splocie niczym warkocz z bezlikiem żywych strumieni. Mówiąc wprost, nawet gdy moje ciało jest samotne, ja jestem wszystkim i wszędzie.


I teraz najważniejsze


Na tym polega fenomen mojej obfitość, że zachowując tożsamość, jestem w jedności z każdym życiem poprzez źródło. Co to oznacza? Otóż to, że gdy jestem włączony w źródło życia, gdy tylko zechcę, mogę czerpać z niego wszelką życiową mądrość niezbędną do podejmowania decyzji, rozeznawania, czy choćby ugaszenia PRAGNIENIA.


I na koniec powiem coś, co jest moją perłą.

NIE POTRZEBUJESZ ŻADNEGO MISTRZA ANI NAUCZYCIELA ŻYCIA, gdyż wszystko masz już w sobie. Co zatem zrobić zrobić?


Napisałem na początku - Polegać na sobie !!


Moja babcia często powtarzała taką mądrość "umiesz liczyć? licz na siebie". Dla mnie to znaczy, że nie rozglądam się wokoło w poszukiwaniu rady jak żyć, najpierw zaglądam w swoje wnętrze, gdzie źródło mam wszelkiej mądrości życiowej. Nie możesz go w sobie dostrzec? wywal cały zbędny gruz co to źródło zamula i ZOSTAŃ SWOIM GURU.


Zdjęcie własne34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page