top of page

Punkt zerowy w bliskości (trudny tekst osobisty)

Stavanger KaftanBlady 03.01.2021


Człowiek z natury nie jest samotnikiem. Potrzebuje istnieć w społeczeństwie choćby ze względu na wrodzony mimetyzm, czyli naśladownictwo. Jako niemowlęta uczymy się podstawowych zachowań od rodziców czy opiekunów, a uczymy się właśnie przez naśladowanie.

Niemowlak nie zna znaczenia słów „mój bobasku śliczny, kochana kruszynko mamusi”, albo „moje ty słoneczko cudowne”. Ta zdolność jak i rozpoznawanie twarzy i mimiki wykształci się u niego nieco później, ale na pewno rozróżnia brzmienie matczynego głosu, jej emocje w głosie zawarte i bicie jej serca w przytuleniu (to taki synchron miłości). Głos matki oraz to, w jaki sposób ona wypowiada słowa, wszystko jest nośnikiem informacji dla malucha, informacji, że nie jest sam i że jest bezpieczny. Ta umiejętność pozostanie z nami, i z czasem stanie się bazą, taką podstawą dla wyższych form komunikacji z otoczeniem.

Obserwując siebie w dorosłości, swoje reakcje na bodźce zewnętrzne, zauważymy tę pierwotną obecność niemowlęctwa. Reagujemy na sposób, w jaki ktoś do nas mówi. Są tacy ludzie, z którymi czujemy się dobrze, bezpiecznie, i są też tacy, którzy wprowadzają niepokój.


Jednak prędzej czy później, spotkamy w swoim życiu taką osobę, z którą przebywanie jest po prostu czystym pokojem, radością, kluczem do kuferka szczęśliwych myśli i pomysłów na następną sekundę.


No i teraz najciekawsze.


Bliska relacja z drugim człowiekiem ma swoją gęstość. Może być słodka i lepka jak miód na przykład. Może być ciepła jak okrycie miękkim kocem. Może być twarda jak podłoga, po której stąpasz. Może być jak płomień ogniska strzelający iskry w niebo, wiatr spadający z gór w dolinę Twojego snu, impuls porywający Twoją myśl do światła.


Ale zawsze jest „Punt zerowy bliskości” którym jesteś TY SAM.


Gdyż bez Ciebie nie zaistnieje żadna bliskość, żaden rodzaj synergii. Dlatego Wszechświat czeka na każde uderzenie Twojego serca, każde kolejne bum wybrzmiewające w Twojej klatce piersiowej po jej lewej stronie, wyczekiwane jest przez Wszechświat jak sygnał do startu nowej sekundy wiesz to? A wraz tą nową sekundą, spada na Ciebie Miłość z całą swoją potęgą wnosząc do Twojego życia pełnię obcowania ze wszystkim, co w Tobie i wokół Ciebie.

Resztę wyczytaj ze swojego serca. Bądź z nim blisko, jeszcze bliżej…


Stavanger KaftanBlady 03.01.202131 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Anu Sza
Anu Sza
Jan 03, 2021

Bardzo gleboki tekst, dużo przemyśleń...ciesze sie ze mogłam go przeczytać. Dziękuję

Like
bottom of page