top of page

O przeznaczeniu i o tym jak zostać Magiem, czyli obalamy determinizm (oddaję co mam)

Koncepcja filozoficzna zwana Determinizmem bazuje na twierdzeniu, że wszystko w naszym życiu jest policzalne, przewidywalne, gdyż opiera się na przeszłości i paradygmatach(w dużym uproszczeniu). Inaczej mówiąc działanie w tej chwili determinuje to, co wydarzy się w chwili nadchodzącej.

Takie "przewidywania" można opierać na czymś co nazywamy "nauka na błędach". Ale nie tylko nasze działania determinują przyszłość. Ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane, zatem wszystko ma wpływ na nadchodzącą przyszłość. Determiniści twierdzą, że mając odpowiednio mocny komputer i wystarczająco szeroką wiedzę o Wszechświecie, moglibyśmy obliczyć i przewidzieć WSZYSTKO. Kwestia ilości i prawdziwości danych do analizy. Czy to znaczy, że istnieje coś co nazywamy Przeznaczeniem? Czy każde stworzenie na Ziemi, rodząc się ma już wytyczoną mapę życia?


Otóż ja czuję i uważam, że NIE!!!

Każdy Człowiek osadzony w swej życiowej ścieżce, dysponuje potężną zdolnością KRUSZENIA PRZEZNACZENIA.


I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!!


Jeżeli istnieje przeznaczenie dla mnie takiego jakim jestem i ja ZMIENIĘ SIEBIE stając się innym niż jestem teraz, to stare przeznaczenie przestaje być aktualne prawda? Czemu tak jest? Otóż zmieniając siebie, ZMIENIAM JEDEN Z PARADYGMATÓW determinujących moją przyszłość, w ten sposób krusząc przeznaczenie.


Konkluzja


Nie zmienię przyszłości, zaczynając od zmian tego co zewnętrzne. Najpierw dokonuję zmian w sobie, swoim postrzeganiu świata i reguł w nim panujących, a potem MOGĘ JUŻ WSZYSTKO.


Dowody?

Jeżeli Kopernik bałby się inkwizycji, czy odważyłby się poddać w wątpliwość nauki Kościoła Katolickiego?

Ludzie przełamujący ograniczenia zewnętrzności, są jak pisklęta rozbijające skorupki jaj w których dojrzewają i wychodzą na zewnątrz starych paradygmatów. Słucham siebie, serca co żyje we mnie i puka bym sięgnął po przyrodzone moce, bym stał się Magiem pierwej dokonując przełomów w samym sobie, potem kto wie... Przecież jestem "kowalem swojego losu" (los? cóż to za paskudne słowo, obalam to porzekadło też)


ZATEM ODWAGI, MIŁOŚĆ JEST I MIŁOŚĆ CZEKA

Slawomir Podsiadlowski Grafika z internetu15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page