top of page

Mężczyzna myślący

Zaktualizowano: 4 lut 2023


W następstwie pewnych wydarzeń ostatnich dni, moje myśli powychodziły „poza ramy obrazu”. Tak określam sobie stan, w którym intelekt wkracza w przestrzeń ducha i usiłuje się w niej odnaleźć. To coś w rodzaju świadomej medytacji (kontemplacji).

Intelektualne eksplorowanie przestrzeni będących domeną ducha, u mnie zawsze owocuje tłustym kąskiem dla świadomości. Jest to zwykle jakaś „pamiątką z wycieczki”, ale nie taka z gatunku zbędności zbierających kurz na kredensie, chodzi mi raczej o pożyteczność, światło, które poszerza mi świadomość.

Zatem do rzeczy.

Mieszkając w Norwegii, dawno już odkryłem dla siebie nowy wymiar piękna natury mnie otaczającej. Znalazłem takie miejsca, które mógłbym śmiało nazwać rajem. Miejsca istniejące materialnie, a mimo to wnikające do mojej duszy jak gorący nóż w masło. Majestat gór wyrastających z poziomu morza, fiordy wijące się srebrzyście w głąb lądu, dzikie płaskowyże, szalone potoki, wodospady szumiące hipnotyczną muzykę, sielankowe doliny wypełnione szeptem wiatru spadającego z wierzchołka górskiego masywu.

Zatem piękno odkrywane za pomocą zmysłowej percepcji, jest w mocy poruszyć ducha i wzbudzić zachwyt owocujący pragnieniem by doświadczenie to trwało w nieskończoność.

A „w nieskończoność” to właściwie jak długo? Na zawsze przecież, na wieczność czyż nie?

***

-O czym tak myślisz mój Magu?

-Myślę o twoich biodrach podkreślonych materią spływającej po nich sukienki. Myślę o twoich włosach splątanych w śmieszny kucyk. Myślę o palcach u twych dłoni, w których tak delikatnie trzymasz ołówek. Myślę o przestrzeni za uchem, gdzie układasz uparte kosmki włosów…

-A czy ty przypadkiem nie za dużo myślisz?

-Być może tak jest droga Wiedźmo. Cóż zatem powinienem zrobić zamiast?

-Przytulić mnie po prostu, natychmiast. Nadać kształt tym myślom, i pozwolić by się stały.

-Ale one już się stały przecież.

-Owszem, ale tak jakby trochę za daleko ode mnie. Spraw by się stały tuż obok mnie.

Myśli rodzą się w duchu, i będąc energią, mają moc kreowania nowej rzeczywistości w świecie materii.

Zatem jeśli macie w swoim zasięgu jakieś piękno, udajcie się do niego by je przytulić, najlepiej Natychmiast.

Stavanger KaftanBlady 05.08.2020
48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page