top of page

Kaftan mocy, czyli Słońca z Księżycem zabawy na Wiedźmowym niebie.

Stavanger KaftanBlady 08.09.2019

http://Kaftanblady.com


Każdy z nas słyszał zapewne o słynnym kamiennym kręgu nazywanym „Stonehenge” znajdującym się w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Ta znana megalityczna struktura powstała około 3000 lat przed naszą erą, i jak sugerują wyniki badań, jej konstrukcja ściśle powiązana jest z kalendarzem słonecznym i lunarnym. Istnieje znacznie więcej takich konstrukcji, znajdujących się w różnych zakątkach ziemskiego globu, i większość z nich pełniła mniej więcej tę samą rolę, to znaczy pomagała w OKREŚLANIU CHWILI.


Specjalnie użyłem tego sformułowania „OKREŚLENIE CHWILI”, albowiem pojęcie czasu w starożytności diametralnie różniło się od tego jak rozumiemy czas dzisiaj.

Dzisiaj, w naszym codziennym życiu każdy nas w pewnym sensie nosi przy sobie swój własny prywatny „Stonehenge” w postaci zegarka na ręku, czy telefonu informującego nas o dacie, godzinie i wydarzeniach. Czy jednak zadawaliście sobie pytanie, czy twój zegarek i kalendarz którym się posługujesz, informuje Ciebie o wszystkich „CHWILACH” istotnych dla Twojego życia?


Możliwe że zastanawiacie się do czego zmierzam, i czemu dzisiaj podejmuję taki temat? Otóż związane jest to z ostatnimi doświadczeniami które stały się moim udziałem. Pisałem wam już o tym, że ten rok przyniósł ze sobą wiele istotnych zmian, które w konsekwencji przemeblowały moją rzeczywistość bardzo radykalnie. To i wiele wcześniejszych wydarzeń, zwróciło moją uwagę na zupełnie inny, bardziej naturalny dla człowieka, sposób na „OKREŚLENIE CHWILI”.

Kobiety i ich cudowność.


W starożytności, ludzie żyli w zgodzie z rytmem Słońca, Księżyca, pór roku i pory dnia. Słońce i księżyc pomagały w „OKREŚLENIU CHWILI”. I tak słowo „miesiąc”, którym posługujemy się w naszych kalendarzach, wywodzi się od Księżyca i fazy w jakiej aktualnie się on znajduje. Doskonale czują to kobiety, których ciała fizyczne, a dokładnie cykl owulacyjny właśnie związany jest z rytmem księżycowym. Kobieta wyczuwa fazę w jakiej znajduje się jej ciało, w miesięcznym cyklu. Nie ma ona problemu z „OKREŚLENIEM CHWILI”, to jest wpisane w jej naturę bardzo głęboko. Właśnie dlatego uważano, że kobiety żyją według kalendarza lunarnego, a mężczyźni według kalendarza słonecznego.


Zauważyliście taką prawidłowość, że kobiety doskonale pamiętają wszystkie daty, momenty, chwile.. Żadna data urodzin, imienin, rocznic, dotyczących osób nawet najbardziej odległych w czasie i przestrzeni, nie umknie ich pamięci.

Kobiety cudownie czują rośliny, kwiaty, owoce. Ich nierozerwalny, fizyczny związek z naturalnym rytmem księżycowego kalendarza, wprowadza prawdziwą harmonię do świata. To one, kobiety, w sposób NATURALNY sprowadzają życie do świata.

Pomyślcie teraz czemu tak jest, że kobiece ciało, rytm jej istoty, tak ważny dla człowieka generalnie, związany jest właśnie z księżycowym rytmem? Istnieją pewne badania naukowe dotyczące właśnie tego wątku, ale ja nie będę się w to zagłębiał, albowiem dla mnie obecnie ważne jest coś innego.


A co ma mężczyzna?


Jestem mężczyzną. Facetem który nie bardzo potrafi zapamiętać nawet swój własny numer telefonu. Jak zatem pozbawiony tego cudownego mechanizmu, wewnętrznego powiązanego z kosmosem zegara, w jaki zostały wyposażone kobiety, ja zwykły facet mogę poradzić sobie z „OKREŚLENIEM CHWILI”.


Znacie „teorię wielkiego wybuchu”? Astrofizycy, w ten sposób określają moment, w którym narodził się wszechświat. Pojawiła się energia, która w skrócie mówiąc, wzbudziła proces tworzenia świata. A jeśli powiem, że ta energia wciąż jest obecna?

Ta sama energia która przyczyniła się do wykreowania pojedynczych kwantów, fotonów, elektronów, atomów, które złożyły się w cząsteczki, związki, struktury, słońca, planety, galaktyki, mgławice… Ta energia także spowodowała że utworzyła się planeta którą nazwaliśmy Ziemią. Atomy które zrodziły się z macierzystej siły twórczej, zawierają się we wszystkim co nas otacza, w powietrzu które wdychasz, w wodzie którą pijesz nawet tej przegotowanej, w jabłku które zamierzasz zjeść.. we wszystkim tym wciąż jest obecny boski pierwiastek, pierwotna energia.

My mężczyźni, faceci którzy nie mamy tego boskiego daru w jaki natura wyposażyła Kobiety, też możemy rozkołysać nasze ciała w naturalnym rytmie w jakim wibruje otaczający nas wszechświat. Możliwe jest dla nas, by odzyskać pierwotną wrażliwość, taką jaką miałeś będąc dzieckiem, nie tracą przy tym MĘSKOŚCI.


Wrażliwość to forma inteligencji, to świadomość, czyli ciągłe pozostawanie w łączności z duszą. Wrażliwość pozwala nam na odbieranie subtelności zawartych we wszystkim co nas otacza. Wrażliwość wyostrza nam zmysły, dając nową zdolność postrzegania tego co wcześniej było zakryte, na co byliśmy po prostu ŚLEPI. Wrażliwość to czułość, to zwielokrotniona moc doznań także tych zmysłowych. Wrażliwość to także postrzeganie pozazmysłowe, i nowa potężna przestrzeń otwierająca się przed nami. Wrażliwość to właśnie dar właściwego „OKREŚLENIA CHWILI”, momentu kiedy możesz użyć swojej MĘSKOŚCI, kreując nową rzeczywistość.


Wrażliwość to dar który leży w zasięgu Twojej woli. Wystarczy że sięgniesz po nią, i zaczniesz z niej czerpać… Zapytasz co zrobić by tak się stało w Twoim życiu? Moja odpowiedź jest bardzo prosta, skoro jeszcze czytasz ten tekst, to znaczy że przyszła ta CHWILA, byś spojrzał w głąb siebie, bez oczekiwań, bez osądzania swojej historii, bez pretensji, bez żalu, po prostu w ciszy poczuł bicie Twojego serca i odnalazł swój własny piękny cudowny rytm…. A reszta zadzieje się sama.Stavanger KaftanBlady 08.09.2019189 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page