top of page

Empiria według Sławka P.

Słuch, wzrok, dotyk, smak, węch oraz zmysł równowagi - Sześć podstawowych zmysłów by doświadczać. Empiria, życie od pierwszych do ostatnich chwil na ziemi w sensualnym gąszczu dźwięków, kolorów i kształtów, smaków i zapachów i kołysania.

Aromatyczna, gorąca, czarna kawa o lekko gorzkim smaku. Słodkie, soczysto chrupiące jabłko. Czarny lekko zwęglony ziemniak z ogniska i zapach palonego drewna. Kwaśny, soczysty ogórek kiszony. Cynamon i Kardamon w smaku gęstego kakao. Świeżo upieczony chleb z pachnącą i chrupiącą skórką... Pocałunek, dotyk, ciepło oddechu, miękkość szeptu, kołysanie w przytulonym tańcu.

Samotność? Czym doświadczam samotności? A Miłość? Czym doświadczam Miłości? Albo radość, smutek, rozkosz, przygnębienie... który zmysł mi służy w ich odczuwaniu? A może wszystkie one zmysły jednocześnie, przynoszą mi takie doświadczenie? Wszystkie one jednocześnie, ale nie tylko one. No bo Empiria to także doświadczanie poprzez odczuwanie pozazmysłowe.

Echo przytulenia

Gdy przytulam Ciebie, czuję głębię Twojego serca. Powraca do mnie coś jakby echo tego przytulenia. Czuję Nas zaplątanych w serdeczność. Rozlewa się we mnie gorąca obecność Miłości. Nie patrzę ale widzę, nie słucham ale odczuwam rytmiczność Twojego oddechu. Czuję też bezpieczeństwo, jak gdy wracam do domu. Tak dom jest w Twoich ramionach !!!

Całuję Ciebie i czuję smak grejpfruta. Masz jeszcze kropelki soku na ustach, pachniesz tym owocem. Dotykam Twoich policzków tak delikatnie bo wiem, że uśmiechniesz się za chwilę a w policzkach zobaczę dołeczki. Są piękne, ale piękniejsze jest to co czuję. Zaglądam w zieloność Twych oczu, widzę w nich radość, a teraz widzę troskę, a teraz co to w nich widzę? Oczekiwanie... Czekasz na mnie.

Wiesz... kocham Cię, Kocham Nas


Sławek P. grafika Pascal Campion5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page