top of page

Echo słów Boga (z istoty transformacji)

Stavanger KaftanBlady 07.03.2021

http://Kaftanblady.comIstnieje takie słowo „komplementarność”, którego znaczenia nauczyłem się jako młody chłopak, poznając tajniki elektroniki.


Oczywiście słowo to nie jest ściśle związane z elektroniką. Oznacza ono wzajemne uzupełnianie się, w różnorodności.


W naszym środowisku naturalnym, ba nawet w nas samych, Istnieje wiele struktur komplementarnych. Taką najważniejszą i najbliższą nam strukturą, jest KWAS DEOKSYRYBONUKLEINOWY – zwany bardziej jako DNA.

Podwójna helisa DNA to właśnie najbliższa nam spiralna struktura nukleotydów połączonych wiązaniami wodorowymi w KOMPLEMENTARNE PARY. Najbliższa, gdyż decydująca o Twojej i mojej fizyczności.


Inną komplementarnością, którą znamy doskonale, jest ciało kobiety i mężczyzny złącznych w parę. Mogą oni mieć komplementarność na bardzo wielu płaszczyznach. Najważniejszą komplementarnością występującą między ludźmi, jest komplementarność w DZIAŁANIU.


Kiedy moje dzieci były małe, często opowiadałem im bajki o małej wiosce, w której żył jakiś gospodarz mający pole, jakiś młynarz, piekarz, szewc, kowal…. Społeczność ludzi różnych, ale współdziałających ze sobą. Będących cudowną komplementarnością w różnorodności. Świadomością tego, że są potrzebni sobie nawzajem, uzupełniając się w tym kim są.


Ten rodzaj komplementarności jest dla mnie prawdziwym cudem. Właśnie to, że możemy być dla siebie a nie przeciw sobie, bo jesteśmy po prostu komplementarni, czyli zdolni do działania mimo różnorodności. A ja pójdę nieco dalej i powiem, że ZDOLNI DO DZIAŁANIA DZIĘKI RÓŻNORODNOŚCI.


Ale jest jeszcze jeden rodzaj komplementarności, potężny, przerastający możliwości pojmowania umysłem. Polega on na tym, że Ty i ja jesteśmy lustrzanym odbiciem kosmosu. Patrząc na gwieździste niebo, patrzysz w głębinę samego siebie. Widząc to wiem, że, mimo iż jestem malutkim zlepkiem atomów, to jestem też nierozerwalną częścią tego bezmiaru, którego mogę doświadczać w ŚWIADOMOŚCI TEGO, KIM JESTEM.


Świadomość takiej komplementarności, otwiera dla mnie nowe możliwości współdziałania z Wszechświatem, bycia z nim w ruchu, działaniu, tworzeniu… Bo wiem, że w moim działaniu jestem wspierany przez Wszechświat, On, ten Wszechświat działa wraz ze mną, to potężna synergia w komplementarności.


Takim cudownym przykładem na synergię w komplementarności, przykładem wyjętym wprost z życia, może być Mikołaj Kopernik. Ten, który wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Mimo iż nie zrobił tego w sensie fizycznym, to poznając tę mechanikę kosmosu, zbliżył nas do Wszechświata lokując nową prawdę w świadomości.


BO WSZECHŚWIAT CHCE DAĆ SIĘ POZNAĆ jako nasz sprzymierzeniec. Odkrycie tego, może być czymś na miarę przewrotu Kopernikańskiego.

Pomyśl tylko, że wszystko tu na ziemi współdziała z Tobą, współpracuje, i wystarczy tylko odnaleźć w tym swoje miejsce. Kim jestem, co i jak mogę zrobić, jak stawiać stopy by nie upaść, jak użyć wiatru by żeglować….


I NAJWAŻNIEJSZE


Nauczyć się tego, co widzę w Twoich oczach. Dokąd prowadzi światełko Twojego uśmiechu. I czemu świecisz na zielono.#kaftanblady

Stavanger KaftanBlady 07.03.2021

http://Kaftanblady.com
42 wyświetlenia2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page