top of page

Dziś zakochamy świat cały.

#kaftanblady Stavanger KaftanBlady 17.11.2019 http://Kaftanblady.com

Ostatnie teksty w których poruszałem wątek relacji człowieka z jego duszą, opierałem na prostych przykładach, takich scenkach z życia dwojga ludzi. Prostota i duża doza intymności w nich zawarta sprawiła, że niemal pokochaliście te krótkie nowelki. Dziękuję za życzliwość.


Ponieważ lubię wydobywać z przestrzeni serca takie obrazy, to czuję, że jeszcze nie raz jeszcze wrócę do tego typu pisania. Jednak dziś moje serce pełne jest mocy z nieco głębszych pokładów serdeczności.


Otóż chcę powiedzieć coś bardzo ważnego, ale naprawdę bardzo ważnego.

Życie często płata nam figla, i stawia przed nami jakiś fakt, wydarzenie, które wydaje się być „z innej bajki”. Kompletnie nie pasuje, nie tylko do naszego modelu „szczęśliwego życia”, ale nawet nie mieści się w wyobrażeniach. Takie coś w stylu „w pale się nie mieści” albo „jakaś masakra”. Czy zastanawialiście się nad tym, czemu tak się dzieje? Czemu spadają nam głowę jakieś fakty, które „rozwalają nam konstrukcję”?


Chodzi o prosty mechanizm rujnowania naszych skostniałych zasad. Życie to nie z góry wytyczone szlaki, pełne prawideł, nieprzekraczalnych zasad dotyczących niemal każdego aspektu naszego bycia na Ziemi. Życia nie sposób zredukować, do nawet kilkuset punktów stanowiących szablon szczęśliwości. Od dziecka ktoś wbija nam do głowy prawidła, takie wzorce bycia człowiekiem. A czy zastanawiałeś się kiedyś, miałeś czas i odwagę na to, by przyjrzeć się tej całej „mądrości” i sprawdzić czy to jest Twoja droga życia?

Takim samym mechanizmom podlega każdy człowiek na ziemi. Zawsze i wszędzie znajdzie się jakiś nauczyciel, mistrz który chce uformować nas według prawideł kulturowych, religijnych, społecznych, ekonomicznych, moralnych... W zależności od miejsca w jakim człowiek się narodzi, podlega takiemu modelowaniu.

I teraz najważniejsze. Można być kim się chce, wyznawać takie prawdy jakie tylko ktoś otrzymał czy sam sobie odkrył, ale zawsze wspólnym mianownikiem i jedynym wyznacznikiem naszej człowieczej natury, będzie MIŁOŚĆ. W przeciwnym razie, życie upomni się o MIŁOŚĆ, stwarzając nam okazję do refleksji. Upomni się wkraczając w naszą rzeczywistość z jakimś znakiem zapytania. Jestem przekonany, że każdy z Was czytających doskonale rozumie co chcę powiedzieć. Na pewno mieliście nie raz takie „potknięcia” wybijające Was z rutyny życia.

Istotne jest to, by zrozumieć iż te wydarzenia są wyłącznie dla Ciebie, to są Twoje osobiste lekcje. Nie dla Twojego męża, dziecka, żony, kolegi ale wyłącznie dla Ciebie. Miłość upomina się o odrobinę uwagi, byś zerknął odważnie do swojego serca, zapytał swojej duszy co jest teraz dla Ciebie najlepsze. Bo Ty sam dla siebie, jesteś najlepszym nauczycielem, Twój boski pierwiastek, Dusza pochodząca od samego Stwórcy, czeka na Ciebie z gotową odpowiedzią. Odpowiedzią która odkryje przed Tobą sekret szczęścia. Tylko miej tę odrobinę odwagi.


Pomyślcie teraz o takim fenomenie!! Popatrz na człowieka obok Ciebie. Spójrz na niego i pomyśl, że on też ma w sercu Duszę. Ta jego Dusza, zna Twoją duszę bo przyszły od tego samego stwórcy. To nic że ktoś dał mu inną matrycę, inne wzorce, że mówi innym językiem albo ma jakieś dziwne poglądy, ważne jest to, że wciąż macie wspólny mianownik którym jest MIŁOŚĆ.


Każdy z nas nosi to w sobie, każdy z nas ma potężną moc zakochania świata. Czujesz to? Możesz zakochać się w swoim życiu i wszystkim co się w nim znajduje. Możesz pokochać każdy dzień swojego życia, nie tylko „weekend” ale KAŻDY dzień może być dla Ciebie świętem. Masz taką możliwość, by stanąć w obliczu wyzwań dnia codziennego z dziecięcą radością, z zachwytem, z ciekawością tego co będzie i jak będzie. Masz tę potężną, kosmiczną moc która przewyższa każdą inną, jest nią moc MIŁOŚCI.


Zatem moi kochani, życzę nam wszystkim, byśmy każdego dnia czerpali z mądrości serca. Byśmy nie ustawali w dialogu z naszą duszą która przecież zna osobiście Boga. Byśmy mieli odwagę wziąć odpowiedzialność za to kim jesteśmy i jak żyjemy swój czas na tej Ziemi.


Życie jest cudowne, jest świątynią w której dzieją się cuda jeżeli tylko na to pozwolimy.


Stavanger KaftanBlady 17.11.2019 http://Kaftanblady.com76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page