top of page

Być może śmiały tekst o Wiedźmie. Kij w mrowisko. (z transformacji)

Zaktualizowano: 4 lut 2023


Każdy z nas żyjąc w ciele, podlega bardzo konkretnym, namacalnym prawom natury rządzącym w tym świecie, którego fizycznie jesteśmy nierozerwalną częścią.


Są wschody i zachody Słońca, jest coś, co nazywamy grawitacją, jest powietrze i jego ciśnienie, są rośliny, które trwają w nieustanym cyklu odradzania się wciąż na nowo, coś się rodzi i umiera by zrobić miejsce dla nowego.

Drzewa owocujące na tysiące sposobów, wydają nasiona jak pestki, albo jak klonowe noski czy szyszkowe skrzydełka, wirujące na wietrze z misją niesienia życia.


Poznajemy ten świat bardziej, głębiej, dokładniej, uczymy się mechanizmów w nim zachodzących i odkrywamy nowe, których jesteśmy współautorami włączając naszą kreację. Nauczyliśmy się już, że w przyrodzie niewiele procesów zachodzi gwałtownie, a nawet te gwałtowne, są zwykle efektem czegoś, co nawarstwiało się, gromadziło, kumulowało.

Wszystko przychodzi w odpowiednim porządku, dla którego natura wyznaczyła dość precyzyjny i w większości przewidywalny cykl.


Człowiek zanim zaistnieje w tym świecie, przechodzi kilkumiesięczny proces kształtowania się w łonie matki. Natura dała czas i dziecku i jego matce, by poznali się, nauczyli się siebie najpierw czując czując czując..


Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że życie jakby uparło się by nauczyć nas czucia, uważności i cierpliwości.


Czucie Uważność Cierpliwość Mądrość. Wiedźma dzisiaj


Od dziesiątków tysięcy lat, w ludzkich społecznościach istniały takie postaci, będące uosobieniem czucia, uważności i cierpliwości, posiadające mądrość tę płynącą z wiedzy, ale posadowioną na głębokim fundamencie odczuwania.


Mądrość płynąca z wiedzy to mądrość naukowca, natomiast mądrość z wiedzy zakorzeniona w odczuwaniu to mądrość Wiedźmy.


Słowo Wiedźma, zostało nam zabrane przez religie i ideologie. Od dziecka uczono nas bać się Wiedźmy, przedstawiając jej postać, jako obrzydliwie brzydką kobietę z paskudnym charakterem. Wiedza i czucie stały się doskonałym materiałem na spalenie.


Można zadać sobie pytanie, czemu i komu zależy na zniszczeniu cierpliwości, mądrości i czucia dla natury. Czegoś, czego jesteśmy przecież nierozerwalną częścią?


Czemu i komu zależy na tym, by oddzielić nas od natury?


Jeśli rozejrzeć się wokoło, zobaczymy dziesiątki tysięcy gatunków traw, krzewów, roślin wszelkiego rodzaju, a my nawet NIE WIEMY JAK SIĘ NAZYWAJĄ!!! Nie mamy pojęcia ile cudownego dobra w nich tkwi i jak z tego dobra korzystać.

Nasze dzieci dorastają w przekonaniu, że pożywienie produkuje się w fabrykach. Ale nikt im nie powie, nie pokaże, że są to Fabryki cierpienia, poniżenia, pogardy dla życia, niemające nic wspólnego z czuciem, uważnością, cierpliwością i mądrością. Te fabryki wyznają tylko jedną wartość, a jest nią EKONOMIA.


No i doszliśmy do sedna


Teraz powiem coś, co być może wstrząśnie niektórymi z Was. Otóż chcę powiedzieć, że Wiedźmy są wśród nas, ba zaryzykuję stwierdzenie, że nawet Ty jesteś Wiedźmą czy Wiedźminem.


Każdy z nas nosi w sobie spuściznę tysięcy pokoleń, która stanowi o naszej naturze. W naszych genach, w ciągłości naszych rodów, zapisane są miliardy stronic mądrości i Ty masz do nich dostęp.


Teraz zerknij proszę na Twoją matkę, przypomnij sobie babcię, może też prababcię i pomyśl, że prababcia też miała matkę i nawet prababkę też miała… czujesz? Patrząc wstecz na swoje korzenie, zobaczysz, że sięgają one aż zarania dziejów, niewyobrażalnie daleko i głęboko.


Nie jesteś byle kim, przeciwnie, jesteś cudem zdolnym do czynienia cudów a największym z nich to MIŁOŚĆ DO WSZYSTKIEGO. Tak, to właśnie jest nasza, moja, Twoja misja. Kochać wszystko bezgranicznie kochać wszystko. Bo nie jesteś byle kim, jesteś dziedzicem najwyższego czucia, najcudowniejszej mądrości.


Zapytasz, co zrobić by tego doświadczyć?


Wszystko jest dla Ciebie dostępne dzięki uważności i cierpliwości. Zacznij patrzeć wokoło nowością swoich oczu. Przypatrz się liściom i poczuj je. Popatrz na mądrość drzewa, przytul je i słuchaj jego szeptu. Usłyszysz słowa najwyższej czułości, które otworzą Twoje serce na więcej i więcej i jeszcze więcej, i nawet nie spostrzeżesz się jak poczujesz kompletność bycia jednią.


W końcu powiesz, Ja Jestem życiem, tym samym życiem, które żyje się w drzewach, kwiatach, ptakach, zwierzętach wszelkich. Mam naturę Wilka, wolność Orła, siłę Niedźwiedzia, cierpliwość Pszczoły. Jestem życiem.


Bo nie jesteś byle kim!!!!!

Cierpliwość i uważność dla siebie i wszystkiego co wokół.Stavanger KaftanBlady 06.02.2021
38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page